Etapa I (27 septembrie)CSM Lugoj – CSU Metal Galati
Dacia Dacia Mioveni – Volei 2004 Tomis Constanta
CSU Neumarkt Gaz Tg. Mures - Rapid CFR Marfa Bucuresti
Stiinta Bacau – Dinamo Romstal Bucuresti
CSM CSS Sibiu – Unic Piatra Neamt
Penicilina Iasi – SCM Universitatea Craiova
Etapa a II-a (4 octombrie)CSU Metal Galati – SCM Universitatea Craiova
Unic Piatra Neamt– Penicilina Iasi
Dinamo Romstal Bucuresti – CSM CSS Sibiu
Rapid CFR Marfa Bucuresti – Stiinta Bacau
Volei 2004 Tomis Constanta – CSU Neumarkt Gaz Tg. Mures
CSM Lugoj – Dacia Mioveni
Etapa a III-a (11 octombrie)Dacia Mioveni – CSU Metal Galati
CSU Neumarkt Tg. Mures - CSM Lugoj
Stiinta Bacau – Volei 2004 Tomis Constanta
CSM CSS Sibiu – Rapid CFR Marfa Bucuresti
Penicilina Iasi – Dinamo Romstal Bucuresti
SCM Universitatea Craiova – Unic Piatra Neamt
Etapa a IV-a (18 octombrie)CSU Metal Galati – Unic Piatra Neamt
Dinamo Romstal Bucuresti – SCM Universitatea Craiova
Rapid CFR Marfa Bucuresti – Penicilina Iasi
Volei 2004 Tomis Constanta – CSM CSS Sibiu
CSM Lugoj – Stiinta Bacau
Dacia Mioveni – CSU Neumarkt Gaz Tg. Mures
Etapa a V-a (25 octombrie)CSU Neumarkt Gaz Tg. Mures - CSU Metal Galati
Stiinta Bacau – Dacia Mioveni
CSM CSS Sibiu – CSM Lugoj
Penicilina Iasi – Volei 2004 Tomis Constanta
SCM Universitatea Craiova – Rapid CFR Marfa Bucuresti
Unic Piatra Neamt– Dinamo Romstal Bucuresti
Etapa a VI-a (1 noiembrie)CSU Metal Galati – Dinamo Romstal Bucuresti
Rapid CFR Marfa Bucuresti – Unic Piatra Neamt
Volei 2004 Tomis Constanta – SCM Universitatea Craiova
CSM Lugoj – Penicilina Iasi
Dacia Mioveni – CSM CSS Sibiu
CSU Neumarkt Gaz Tg. Mures - Stiinta Bacau
Etapa a VII-a (8 noiembrie)Stiinta Bacau – CSU Metal Galati
CSM CSS Sibiu – CSU Neumarkt Gaz Tg. Mures
Penicilina Iasi – Dacia Mioveni
SCM Universitatea Craiova – CSM Lugoj
Unic Piatra Neamt– Volei 2004 Tomis Constanta
Dinamo Romstal Bucuresti – Rapid CFR Marfa Bucuresti
Etapa a VIII-a (15 noiembrie)CSU Metal Galati – Rapid CFR Marfa Bucuresti
Volei 2004 Tomis Constanta – Dinamo Romstal Bucuresti
CSM Lugoj – Unic Piatra Neamt
Dacia Mioveni – SCM Universitatea Craiova
CSU Neumarkt Gaz Tg. Mures - Penicilina Iasi
Stiinta Bacau – CSM CSS Sibiu
Etapa a IX-a (22 noiembrie)CSM CSS Sibiu – CSU Metal Galati
Penicilina Iasi – Stiinta Bacau
SCM Universitatea Craiova – CSU Neumarkt Gaz Tg. Mures
Unic Piatra Neamt – Dacia Mioveni
Dinamo Romstal Bucuresti – CSM Lugoj
Rapid CFR Marfa Bucuresti – Volei 2004 Tomis Constanta
Etapa a X-a (29 noiembrie)CSU Metal Galati – Volei 2004 Tomis Constanta
CSM Lugoj – Rapid CFR Marfa Bucuresti
Dacia Mioveni – Dinamo Romstal Bucuresti
CSU Neumarkt Gaz Tg. Mures - Unic Piatra Neamt
Stiinta Bacau – SCM Universitatea Craiova
CSM CSS Sibiu – Penicilina Iasi
Etapa a XI-a (6 decembrie 2008)Penicilina Iasi – CSU Metal Galati
SCM Universitatea Craiova – CSM CSS Sibiu
Unic Piatra Neamt– Stiinta Bacau
Dinamo Romstal Bucuresti – CSU Neumarkt Gaz Tg. Mures
Rapid CFR Marfa Bucuresti – Dacia Mioveni
Volei 2004 Tomis Constanta – CSM Lugoj